Ramazan Ayı boyunca gerçekleşecek ler neler sizler için toplamaya çalıştım.

Akasya Park’ta Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleşecek Itrî&Bach, İncesaz, Erkan Oğur&İsmail Hakkı Demircioğlu, Göksel Baktagir leri ile keyifli bir iftar sonrası yaz akşamı günleri yaşanacak.

Konser dizisi, 11 Haziran’da gerçekleşecek, biri Klasik Batı müziğinde diğeri Klasik Türk müziğinde mihenk taşı olmuş iki büyük besteciyi anan Itrî&Bach konseri ile başlıyor. Misafirler, konser kapsamında Murat Aydemir’i tanburda, Ertan Tekin’i dudukta, Çağ Erçağ ve Serdar Mamaç’ı viyolonselde dinleyecekler.

Ramazan Ayı boyunca gerçekleşecek etkinlikler ramazan ayı boyunca gerçekleşecek etkinlikler18 Haziran’da gerçekleşecek ikinci konser, 1997 yılında Murat Aydemir (tanbur), Derya Türkan (kemençe) ve Cengiz Onural (gitar) tarafından kurulan İncesaz’ı konuk ediyor. Geleneksel Türk sazlarını modern melodiler eşliğinde sunan grup, geçen sene olduğu gibi bu sene de Akasya sahnesinde yerini alıyor.

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, çoğu eski Anadolu türkülerinden oluşan repertuvarı birlikte seslendiriyor. Türk halk müziğinin iki usta çısının “duo” formatındaki bu benzersiz birlikteliği 25 Haziran’da gerçekleşecek.

Program:

11 Haziran Cumartesi, Saat: 21.30, Itrî&Bach

18 Haziran Cumartesi, Saat: 21.30, İncesaz

25 Haziran Cumartesi, Saat: 21.30, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu

2 Temmuz Cumartesi, Saat: 21.30, Göksel Baktagir

Maltepe Parktaki caz konserleri ramazan ayı boyunca gerçekleşecek etkinlikler“Ayışığında Caz” konserleriyle gözleri üzerine çeviren alışveriş merkezi, bu sene de sevilen caz vokalleri ve müzisyenlerini sevenleri ile buluşturuyor. Zeynep Rana Aybar organizasyonu ile hayata geçirilen konserlerde; 02 Haziran Perşembe günü Elif Çağlar, 03 Haziran Cuma günü Jülide Özçelik, 04 Haziran Cumartesi günü Birsen Tezer, 05 Haziran Pazar günü Jehan Barbur sevenleri ile Maltepe Park sahnesinde buluşuyor. Maltepe Park’ta düzenlenen tüm konserler 22.00 itibarı ile başlıyor.

Hindi Zahra ramazan ayı boyunca gerçekleşecek etkinliklerHindi Zahra, cazın en önemli isimlerini ağırlayan ve bu yıl yedincisi gerçekleşecek olan Ramazanda Caz’da Beautiful Tango, Stand Up, Silence gibi bir çok sevilen şarkısını caz ve etnik müzik tınılarını harmanladığı canlı performansıyla 21 Haziran’da Zorlu PSM Ana sahnesinde olacak.  2009 yılında yayımladığı EP ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Hindi Zahra, 2010 yılında ilk albümü Handmade’i çıkarmıştır. At The Same Time, Fascination, Oursoul gibi şarkılar ve özellikle Beautiful Tango, çok duygusal anın fon müziği haline gelmiştir.2015 yılında çıkardığı Homeland albümü ile de başarısını sürdürmüştür.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here