Boğaz manzarası karşında ler , geceleri 22 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında müziğe doyacak, Feriye’de gerçekleşecek olan konserlerde sahneye çıkacak çıları ve gruplar şöyle Islandman, Palmiyeler, Analog Kültür Experiment Feat.Tolga Zafer, Ah! Kosmos ve Flapper Swing, izleyenlere keyif dolu anlar yaşatacak.

Müziğin yükselen seslerinin keyifli Boğaz manzarası eşliğinde müzik severlerle buluşacağı tüm konserlere ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Boğaz manzarası karşında konserlerKonser programı şöyle : Islandman 22 Ağustos Perşembe akşamı sahnede olacak. Saati: 20.30

Islandman kimdir? Tolga Böyük’ün projesi olarak 2010 yılında hayata geçen Islandman, vurmalılarda Eralp Güven, synthesizer ve gitarlarda Erdem Başer’le eserlerini sahneye taşıyor. Cosmic Chill – Electro Kraut şeklinde tanımladığı müziğini her üyesinin kendine has müzikal deneyimini ortaya koyduğu yorumuyla güçlendiren Islandman, şarkıları ve performanslarında afro beat’ten krautrock’a uzanan geniş bir müzikal aralık sunuyor. ‘Music For Dreams’ isimli ilk EP’sinin ardından, geçtiğimiz yaz aylarında ‘Ağıt’ isimli yeni EP’sini yayınlayan Islandman, doğaçlama katkılı canlı performanslarıyla da büyük beğeni topluyor. Tolga Böyük, Erdem Başer ve Eralp Güven’den oluşan Islandman, yeni albümlerinden ilk single’ını Mayıs ayında yayınladı.

Palmiyeler kimdir?
23 Ağustos Cuma Etkinlik Saati: 20:30

Mertcan Mertbilek, Tarık Töre, Rana Uludağ ve Barış Konyalı tarafından 2013 yılında kurulan Palmiyeler, kendileri ile aynı ismi taşıyan EP’lerini 2015 yılında yayınladı. 2016 yazında çıkardıkları ‘Senden Haber Yok’ ve ‘Karbeyaz’ single’ları ile ilk albümlerinin sinyalini veren ekip, 2017 Şubat’ında surf ve pop etrafında gezinen “II (Venus)” albümleri ile müzikseverlerle buluştu. Albüm kapak tasarımlarını ve müzik videolarını kendisi üreten Palmiyeler, görsel olarak da dikkat çekiyor.

Analog Kültür Experiment Feat.Tolga Zafer kimdir?

22 Ağustos Perşembe Etkinlik Saati: 20:30

Kaan Düzarat’ın 2014 yılında hayata geçirdiği plak dükkanı ve müzik stüdyosu Analog Kültür’de tohumları atılan ve o günden bu yana deneylerini sürdüren serbest doğaçlama birliği Analog Kültür Experiment, Sonar , Kırım Kilisesi Konserleri, , minimüzikhol ve Mecra gibi sahnelerde dinleyici ile buluştu. Kadrosu da repertuarı gibi serbest olan grupta, elektronikler ve perküsyonda Kaan Düzarat’a bu kez elektronikler ve klavyede Tolga Zafer, davulda Hakan Deniz Özdemir ve kontrbasta Eren Turgut ekleniyor.

Ah! Kosmos Konseri ne zaman?
1 Eylül Pazar Etkinlik Saati: 19.00

İlk kısaçaları ‘Flesh’i 2013’te müzik tutkunlarıyla buluşan Ah! Kosmos, , çağdaş dans, video ve mekân odaklı işler için kompozisyonlar hazırlamaya devam ederken, ilk uzunçaları ‘Bastards’ı Alman menşeli Denovali Records üzerinden yayımladı. Mabel Matiz vokalleriyle paylaştığı ‘Mavi’ teklisiyle sesini geniş kitlelere duyurdu. Son olarak Mart ayında ‘Together We Collide’ başlıklı bir kısaçalar yayınladı.

Flapper Swing konseri ne zaman?
7 Eylül Cumartesi Etkinlik Saati: 20:00

Flapper Swing, Django Reinhardt ve Stephane Grappelli’nin izinden giden akustik bir caz manouche grubu olarka dikakt çekiyor. Ritm gitar, solo gitar, kontrabas, soprano saksofon ve vokalden oluşan Flapper Swing, quintet formunda sahne alıyor. Repertuvarlarında D.Reinhardt besteleri ve 1920-30’ların caz standartlarına yer veren grup, dinleyicilerine o dönemin eşsiz atmosferini yaşatıyor.